Як виглядають маленькі таргани

Як виглядають маленькі таргани

Включаючи світло вночі на кухні або у ванній кімнаті можна зіткнутися з неприємною картиною і побачити, як безліч прусаків розбігаються в різні боки. Серед них є і маленькі таргани. Це не представники іншого виду тарганоподібних, а підростаюче покоління. Перехідну стадію між яйцем і дорослою особою називають німфою.

Зовнішній вигляд і спосіб життя німфи

Маленькі таргани виглядають як зменшені копії імаго. Німфи народжуються білими м’якотілими комашками. Їх тільце темніє через кілька годин і з’являється перший хітиновий шар. Дитинчата мають більш світле забарвленням, ніж їхні батьки. У німф прусаків на спині є дві темні смужки. Дітлахи чорного таргана мають однотонне коричневе забарвлення. Крил у підростаючого покоління немає, вони з’являються тільки у дорослих особин.

На замітку!

Маленькі чорні таргани не володіють ще тією живучістю, що їхні батьки. У цій стадії їх легше знищити за допомогою інсектицидів.

На фото маленьких тарганів можна помітити, що їх тіла злегка розширюються ззаду. Вусики у них значно коротші, ніж у імаго, а ось по швидкості переміщення вони їм не поступаються. Харчуються вони тим же, що і дорослі особини. Маленькі тарганята ведуть скритний спосіб життя, щоб не потрапити на очі людині.

Протягом декількох місяців личинки ростуть і розвиваються. За весь період у них відбувається кілька линьок, під час яких вони скидають свій панцир з хітину і обростають новими.

Стадії розвитку комах

Прусаки і їх чорні родичі сильно відрізняються один від одного за зовнішніми ознаками. Чорні комахи значно більші ніж руді. Їх личинки в розмірі також перебільшують дитинчат прусаків. Самка комахи відкладає свої яйця в спеціальній хітинової оболонці – оотеці. У чорної представниці тарганоподібних за одну кладку формується до 20 личинок. Життєвий цикл великого вусаня складається з декількох стадій:

  • оотека знаходиться близько 1,5 місяця в теплому затишному місці, після чого з ній з’являються німфи;
  • личинка формується протягом 7 – 8 місяців, скидаючи хітинову оболонку і обростаючи новою;
  • імаго здатне до розмноження і за своє життя строком до 5 років може відкласти більше 20 оотек.

Руді представники тарганових розвиваються схожим чином, але тривалість їх циклів коротша:

  • оотека, залишена самкою, вже через 2 тижні випускає назовні від 25 до 40 дрібних тарганів;
  • стадія личинки триває 2 – 4 місяці;
  • імаго в середньому проживає недовге життя терміном 1 рік, протягом якої встигає дати потомство близько 10 разів.

Якщо порівнювати два найпоширеніші види шкідників, то у рудих швидкість розвитку організму перевищує їх побратимів. Тому шансів вижити в несприятливих ситуаціях у них більше. Маленькі і спритні прусаки витісняють своїх більших конкурентів з території, примушуючи  їх до втечі або повністю знищуючи всю колонію.

Меню