Прізвиська тарганів

Прізвиська тарганів

Зміст 

  1. Прізвисько таргана від імені Станіслав
  2. Старий анекдот
  3. У перекладі з французької
  4. Нецензурне порівняння
  5. Інші клички

Люди часто дають смішні клички мешканцям своїх будинків. Шкідникам господарі дають образливі клички або асоціюють їх з схожими явищами, речами. Чому тарганів називають Стасиками, є кілька версій.

Прізвисько таргана від імені Станіслав

За часів процвітання дворянства, серед поважних панів було прийнято носити довгі гусарські вуса. Їх крохмалили і надавали закручену форму. У той час серед чоловіків було популярним ім’я Станіслав. Маленька комаха також може похвалитися своїми довгими вусиками, тому і стали називати таргана Стасик, як зменшувально-ласкава форма первісного імені.

Старий анекдот

Люди часто вигадують безглузді смішні історії, які потім передають один одному в усній формі. Так народжуються анекдоти. В одному з «бородатих» анекдотів таргана звати Стасик. За сюжетом комаха пробігала повз вовка, що хворів з похмілля. Вовк поцікавився, як звуть таргана. На що той відповів, що його звуть Стасик. Вовк почав скаржитися на свою хвору голову і на емоціях розчавив вусаня.

Сенс анекдоту не цілком зрозумілий, але абсурдність ситуації робить його смішним. Серед тих людей, хто чув цю гумористичну історію, проблем з вигадуванням імені для тарганів, які оселилися у них в квартирі, немає.

У перекладі з французької

Лінгвісти і філологи люблять копати глибоко в пошуках походження слова. Так і вийшло з представниками тарганоподібних. Дивлячись на фото Стасика, всю увагу притягують його вусики. А в перекладі з багатьох іноземних мов слово «вуса» має закінчення, співзвучне прізвиську:

  • в перекладі з французького mostaccio звучить як «мостасіо»;
  • італійська версія mustacchi вимовляється «мустачі»;
  • на англійській мові mustache звучить як «мастач»;
  • грецьке слово mustak також співзвучно з попередніми перекладами.

На замітку!

Оперуючи цими даними, фахівці мовознавства стверджують, що прикольна назва рудого шкідника бере свій початок з інших мов.

Нецензурне порівняння

З огляду на велику неприязнь до вусатого шкідника, люди можуть називати їх матюками. Одним з варіантів походження прізвиська «Стас» є скорочена версія лайливого слова, що позначає людей, що відносяться до гомосексуалістів. З цієї ж причини Стасиками називають лобкових вошей, якими заражаються в тюрмах гомосексуалісти.

Інші клички

Рижих вусачів називають прусаками, вказуючи на ту країну, звідки вони могли поширитися. Достовірних даних про цей факт немає, але назва ця прижилася, і навіть в навчальних посібниках вона зустрічається.

У народі тарганів називають рижиками, акцентуючи увагу на їх кольорі. Прізвисько жорик дають вусаню з іншої причини – у нього хороший апетит і їсть він все, що попадеться на шляху. Фантазія у людей невичерпна, тому перелічити всі прізвиська для шкідників неможливо.

Меню