Білі таргани в квартирі

Білі таргани в квартирі

Зміст

  1. Зовнішній вигляд таргана під час линьки
  2. Сліди линьки
  3. Спростування популярних невірних версій

Білий тарган є у всіх квартирах, де живуть комахи, але трапляється на очі людині рідко. Побачена «істота» вдома викликає подив, страх, неоднозначну реакцію. Щодо появи білих тарганів в квартирі існують не правдоподібні версії, але розгадка зовсім проста. Вчені дали однозначну відповідь, яка заспокоїла людство. Білий тарган – це личинка, яка з’явилася зовсім недавно на світ, або німфа після линьки. Шкідники після народження проходять кілька стадій дорослішання, поступово збільшуються в розмірах, скидають колишню оболонку, приймають іншу. Фото білого таргана представлено далі.

Зовнішній вигляд таргана під час линьки

Особи з’являються на світ з яєць, які розвиваються в оотеці. Тіло личинок витягнуте, овальне, білого кольору. Хітиновий покрив надзвичайно вразливий, м’який. Під впливом сонячних променів і температури протягом декількох хвилин або годин він твердне, набуває характерного темно-рудого або чорного кольору, в залежності від виду домашнього таргана.

Личинки починають активно харчуватися, збільшуються в розмірах. Оболонка стає «малою» і комахи її скидають. Відбувається перша линька таргана. Після перевтілення личинка перетворюється в німфу. Відрізняється від імаго тільки розміром тіла, більш темним забарвленням і відсутністю крил.

Процес дорослішання триває 60 днів. За цей час німфи линяють до 5 разів. Після чергового скидання оболонки хітиновий покрив знову стає світлим, практично білим, вразливим. Прозорий тарган активний і дуже ненажерливий, тому його можна зустріти поблизу джерел їжі і поряд зі звичайними родичами.

Білий тарган з крилами – німфа на останньому етапі дорослішання. Тоді ж з’являється здатність до спарювання, комахи перетворюються в статевозрілу особину. Після цього процес линьки припиняється. Колір стабільно залишається рудо-коричневим, але з часом світлішає – вигоряє.

На замітку!

Оскільки комахи активізуються тільки з настанням темряви, помітити дивну істоту можуть тільки ті, хто раптово включить світло на кухні, у ванній, в туалеті.

Сліди линьки

Білі маленькі таргани линяють дуже швидко, але перший тиждень свого життя проводять в затишному місці. На поверхню виповзають після перетворення в німфу. Надалі линька відбувається в будь-якому місці, тому виявити шкурку можна, але вона буде не темного кольору. Білий відтінок присутній тільки на новому покриві, який швидко набуває характерного забарвлення.

Спростування популярних невірних версій

В даному випадку вірним є твердження – «У страху очі великі!». Існує кілька версій щодо того, хто такі білі таргани.

  • Альбінос. У природі присутнє таке явище, коли народжується на світ особина білого кольору з червоними очима. Відбувається це через генетичні збої, якщо відсутній важливий ген, який відповідає за колір. Подібне явище спостерігається у тварин, птахів, але не зустрічається у членистоногих. Вчені спростували версію, що біла комаха – це тарган альбінос.
  • Мутант. Мутації періодично бувають, але відбувається це за певних обставин, коли змішується декілька видів. У межах однієї квартири не може жити разом кілька різновидів тарганів, тому дана версія виключається.
  • Особливий вид. Таргани з’явилися на світ раніше динозаврів. За цей час вони зовні практично не змінилися. Щоб викликати такі глобальні перетворення, в квартирі повинні бути аномальні умови, від яких швидше постраждає людина.
  • Несприятливі умови. Ще одне припущення про те, що великий білий тарган з’являється в результаті недостатнього освітлення, спростовано. Шкідники живуть в темряві, тому не особливо потребують світла. У квартирі умови однакові для всіх, тому не можуть одні бути рудими, а інші знебарвленими.

Прусаки стають світлими, навіть білими при частому використанні засобів на основі хлору. Виглядають дивно не тільки зовні, але і відрізняються поведінкою. Під сильним впливом хлору відбувається руйнування внутрішніх органів, шкідники слабшають, вмирають. Рухома біла комаха – це линяючий тарган, який незабаром стане звичайним.

Меню