Місця проживання клопів у квартирі

Місця проживання клопів у квартирі

Зміст 

 1. Звідки беруться шкідники
 2. Де шукати паразитів
 3. Як знищити постільних клопів

Важливими для кровосисних комах є наявність джерела їжі та комфортний температурний режим. Харчуються паразити кров’ю людини. Рідко харчуються птахами та гризунами. Переважно клопи живуть близько біля людини. Це можуть бути тумбочки біля ліжка, матраци. 

Звідки беруться шкідники

Часто живий сувенір можна привезти з відрядження чи подорожі. Комахи з комфортом переїжджають у валізах та дорожніх сумках. Клопів можна принести з магазину, роботи, спортзалу, з гостей. Інколи комахи йдуть в комплекті з вживаними речами та меблями. Постільні клопи можуть завітати до вас від сусідів або залишитися в домі від колишніх господарів. Є певні ознаки, які допоможуть вам виявити клопів у своєму будинку: 

 • Специфічний аромат. Особливо яскравий у місцях, де знаходяться гнізда паразитів. Запах виділяється залозою, яка знаходиться на тілі комахи. У гнізді проживають різні особини. Там знаходяться дорослі клопи, личинки і яйця. Також у гнізді ви можете побачити екскременти та хітинові лусочки. Гніздо знайти не так просто. Потрібно шукати в темних, затишних кутках. Клопи є активними тільки вночі, вдень вони нерухомі. 
 • Паразити залишають екскременти. Найбільше клопів біля місць проживання. Фекалії схожі на мелений чорний перець і мають специфічний аромат. Також присутність клопів у будинку можна помітити по кривавих плямах на ліжку. Часто люди уві сні обертаючись ненароком розчавлюють кровососів. Ви можете перевірити присутність клопів у домі постеливши біле простирадло і увімкнувши світло посеред ночі. Якщо комахи є, то ви одразу їх побачите.  
 • Якщо зранку на своєму тілі ви помічаєте укуси, то можливо у вашому домі завелися клопи. Пошкоджені місця припухають і сверблять, в центрі укусу є капелька крові. Можливий сильний біль. Переважно спостерігається від 4 до 7 укусів на тілі. 

Якщо клопів не багато, то буває важко зрозуміти чи є вони в домі. Найбільш активними шкідники є з 3 до 5 години ранку. Ефективно шукати місця проживання шкідників саме в цей час. 

Замітка! 

Якщо в приміщення потрапить одна самка, то вже через деякий час клопів буде безліч. Паразити неймовірно швидко розмножуються. Найкращим варіантом буде домовитися з сусідами і спільними силами боротися з кровосисними комахами.

Де шукати паразитів

Постільні клопи живуть не тільки в ліжку, є ще багато інших місць де комахи прекрасно себе почувають: 

 • Дуже часто паразити живуть у матрацах. Потрібно детально оглянути все ліжко: шви, дірочки в білизні, складки. Інколи клопи живуть у наволочках. В них є всі умови: тепло, волога, близькість джерела їжі. Ви не знайдете комах в ковдрах і коциках, підодіяльник також не є комфортним місцем для проживання постільних шкідників
 • Найбільш популярними місцями, де живуть клопи є м’які меблі. Потрібно оглянути кожен куток у кімнаті: дерев’яний каркас, всі тріщинки і щілини, оббивки, тумбочки біля ліжка.  
 • Паразити заводяться в шафах, ховаються в стиках між полицями, в щілинах. Безумовно знайти паразитів у шафі набагато легше ніж у м’яких меблях. 
 • Обов’язково потрібно детально оглянути фіранки, гардини і весь одяг. Часто клопи селяться саме там, тому що тюлі і штори перуться рідко.  
 • Ви можете знайти цілі гнізда кровососів у килимі, ламінаті, дерев’яній підлозі. Люблять клопи жити і на тильній стороні картин, у плінтусах, дрібних щілинах. Якщо клопів у домі дуже багато, то бути вони можуть будь-де. 

Цікаво!

Безпечно паразити почувають себе, якщо вони можуть доторкатися черевцем і спиною до чогось одночасно. Місцями проживання можуть бути навіть книги. Плоске тіло дозволяє шкідникам пробратися куди завгодно.

Як знищити постільних клопів

Приступати до знищення комах слід одразу після їх виявлення. Народні засоби – це звичайно чудово, але ефективнішими будуть хімічні препарати. В господарських магазинах є безліч засобів від шкідників. Можна попередньо почитати відгуки людей про засоби від клопів, щоб обрати найбільш дієвий. Не можна допускати, щоб квартира кишіла комахами, вони принесуть вам масу неприємностей і проблем зі здоров’ям. 

Часто клопи мешкають платтяних шафах, а в одязі ви можете знайти личинок. Дуже важливо вивести абсолютно всіх паразитів у квартирі. Якщо живою залишиться хоча б одна самка, то зовсім скоро вам доведеться починати боротьбу з комахами заново.

Меню