Сусідство з тарганами не тільки неприємно, але й небезпечно для здоров’я. Не дивно, що при появі комахи постає питання, як вивести тарганів і чи є способи повного отруєння їх спільноти? Що ефективно в боротьбі з тарганами і на що не варто витрачати гроші? Подробиці і корисні поради в статті.

Як вивести тарганів власними силами?

Травити тарганів – це серйозний і складний захід, тому що комахи можуть довго не з’являтися на очі, але активно розмножуватися і освоювати все більшу територію в будинку. Коли про вусатого сусіда стане відомо, потрібне серйозне екіпірування інсектицидами, асортимент яких різноманітний:

 • олівець;
 • гель;
 • пастка;
 • спрей;
 • народні способи на основі борної кислоти.

Не варто скуповувати все підряд. Потрібно розуміти, як працює кожен засіб, щоб не розчаруватися після їх застосування. Перед покупкою необхідно оцінити кількість тарганів і площу, на якій вже залишилися сліди їхньої присутності. Комахи своїми екскрементами мітять шлях, щоб знову повернутися в гніздо. Якщо запах не видалити, на зміну отруєним особинам повернутися нові.

Деякі засоби діють тільки на дорослих особин, ніяк не впливаючи на яйця і потомство. Для позитивного результату краще використовувати поетапно різні інсектициди.

Позбутися від тарганів самостійно можна, але не можна бути впевненим, що це назавжди. Якщо боротьба з комахами ведеться в багатоквартирному будинку і є власники, які не бажають займатися цим питанням, через місяць після процедури таргани повернуться в будинок. Розумний вибір засобів від тарганів – це запорука тривалого результату.

Гель, олівець або аерозоль?

Будь-яке з перерахованих засобів актуально, якщо в квартирі немає тварин і маленьких дітей. Простежити за їх переміщенням складно, що не виключає потрапляння отрут в їх організм.

Для використання спрею (аерозолю) потрібно всім залишити приміщення на час, вказаний в рекомендаціях по застосуванню. Яд вражає вже вилупившихся тарганів, але на яйця не впливає.

Гель та олівець мають тривалу дію. При кожному контакті таргана із засобом відбувається зараження. При цьому заражені контактують з іншими особинами, поширюючи на них отруту. Гель наносять по периметру підлоги всього об’єкта, що не дає шансів тарганам на порятунок. Швидкого результату, як від спрею, чекати не варто, але і повторного навали після вимирання тарганів не буде. Нове потомство потрапить під повторний механізм дії.

Пастки

Наводять два види пасток від тарганів:

 • липка;
 • електрична.

У липкої пастки на основу з картону або пластику наноситься липка основа, яка не містить інсектициду. Потрапляючи всередину, тарган прилипає і вмирає від виснаження і зневоднення. Кількість комах залежить від розміру пастки і часу дії приманки, на яку вони йдуть. Безпечно для сімей з дітьми та тваринами, результат тривалий, але вимагає заміни пасток в міру їх заповнення.

Електрична пастка вражає струмом таргана, який заліз всередину. Працює від мережі або батарейок. З великою кількістю впоратися не може, але для профілактики цілком підійде.

Народні засоби

Сфера застосування борної кислоти різноманітна, але в питанні боротьби з тарганами відома з давніх-давен. Рецептів з чим і як змішувати, багато, але механізм впливу на тарганів в тому, що кислота зневоднює організм, якщо немає доступу до води. При використанні борної кислоти для виведення тарганів потрібно стежити за відсутністю будь-яких джерел води, що не завжди можливо.

Ефективність такого засобу позбавлення від тарганів поступово знижується, тому що комахи швидко адаптуються до речовин і отримують стійку реакцію імунітету. Якщо тарган, що з’їв приманку з борною кислотою, добереться до води, інтоксикація знімається.

Дезінсекція – це професійний підхід до комфорту в будинку. Вартовна процедура в кілька разів дорожча за побутові засоби, але результат завжди позитивний і довгостроковий. Замовнику надається гарантія на певний час, зазвичай пів-року, що таргани не будуть докучати своєю присутністю.

Ефективність дезінсекції полягає в наступних моментах:

 1. Компанія, яка виконує обробку квартири, використовує професійні інсектициди високої концентрації, змішуючи в один флакон кілька компонентів.
 2. У засобів є залишковий ефект. Таргани можуть з’являтися до місяця з моменту обробки, але вони не здатні до розмноження і яйця відповідно не утворюються.
 3. Речовина проникає в усі куточки і щілини, що не дає шансів комах відсидітися в гнізді і вийти після загрози.
 4. Безпечно для людей, тварин, якщо дотримати рекомендації. Після провітрювання приміщення небезпечна концентрація випарується і запах буде ледве вловив, але непроханим сусідам цього достатньо.

Якщо виникає припущення, що професійна дезінсекція – це дорого, то варто порахувати, скільки буде витрачено коштів на покупку гелів, аерозолів, пасток. Не виключена продаж підробки, що не дасть ніякого результату і зажадає нових витрат.

Дезінсекція теж не дає гарантій, що таргани зникнуть з квартири назавжди. Це залежить від багатьох обставин. Можна проводити профілактику після позбавлення від комах, щоб закріпити результат і не дозволити новим «мешканцям» влаштуватися в будинку.

Профілактика допоможе

Якщо з тарганами вдалося впоратися, не потрібно забувати про них назавжди. Краще попередити їх появу, ніж витрачати великі кошти, нерви і час на їх вигнання і знищення:

 • Проводити роботи по дезінсекції спільно з сусідами, бажано, з усього під’їзду чи будинку. Немає джерела, немає небезпеки.
 • При самостійному позбавленні потрібно підходити до питання комплексно і постійно оновлювати пастки або доріжки з гелю, олівця, щоб не залишити шансів навіть новому потомству.
 • Дотримуватися правил дезінфекції. Чистота – це запорука здоров’я і відсутність можливості у тарганів на провізію. Порядок на кухні і відсутність залишків їжі обов’язково.

Як вивести тарганів, відповідь отримана. Чи можна зберегти результат назавжди? Залежить від дотримання профілактичних заходів і зацікавленості сусідів по під’їзду або будинку в спокою та безпечності життя. Рецептами свого досвіду виведення тарганів можна поділитися в коментарях, щоб допомогти тим, хто тільки зіткнувся з проблемою.

Коментарі

Цей сайт використовує Akismet для боротьби зі спамом. Дізнайтеся як обробляються ваші дані коментарів .