Як розпізнати укус таргана?

Чи може тарган вкусити людину

Привіт, шановні гості нашого сайту. У сьогоднішньому матеріалі обговоримо здатність тарганів вкусити людину.

У світі відомі десятки тисяч видів тарганів і всі вони можуть кусати, адже у них є ротовий апарат гризучого типу! Але в загальному, щелепи тарганів абсолютно не пристосовані для укусів людини.

В Україні, як в принципі на територіях Росії, Білорусії, Казахстану, грунтовно прижилися 2 види: рудий тарган – прусак і чорний підвальний тарган.

Важко знайти хоча б один багатоповерховий будинок, в якому б не жили ці нахлібники.

Скажу більше, мало не в кожному будинку живуть комахи, більшу частину з яких складають таргани, але є клопи, блохи і мурахи.

Таргани славляться своєю екологічною пластичністю і пристосованістю. Вони обходяться без їжі до місяця, від 2 до 7 днів без води, майже тиждень жити без голови – жарт, досить інтенсивно пересуваються, витримують перепади високих і низьких температур, а також радіоактивне випромінювання.

Але ось питання, кусають чи таргани людей чи ні, довгий час був і залишається спірним. В середині минулого століття вчені з Америки підтвердили причетність комах до поїдання живої плоті. Якщо відверто це не новина, а констатація давно відомих фактів.

Таргани всеїдні і при нестачі їжі можуть і будуть їсти все, в тому числі і живу плоть)!

Чи кусаються таргани?

Чи кусаються таргани?

Суперечки навколо цього питання не вщухають дуже давно, напевно, не менше ніж шкідники проживають біля людини. Деякі твердять, що домашні таргани не можуть вкусити, інші реально вважають, що при сутінках вони виходять зі своїх сховищ, щоб напасти на вас, тобто знайти і вкусити свою здобич.

Я вже в принципі натякнув, чи можуть реально руді таргани кусати людини. А ось, для чого і за яких обставин вони це роблять.

Розбираємося далі! Ви хочете побачити, як виглядає місце після укусу таргана? Якої шкоди укус завдає людині, а також як допустити цих проблем? Заодно розширити свій кругозір про заходи боротьби з тарганами, якщо вони все-таки оселилися у вашій квартирі.

Питання: «Чи може прусак вкусити людину?».

Я вам скажу: «Може». Але ось яка причина, повинна змусити його це робити?

На щастя, подібне якщо і відбувається, то досить рідко, інакше ми б мали більше інформації про такі прецеденти. Адже для того, щоб комаха заповзла до вас у постіль, коли ви спите, повинна бути дуже вагома причина.

Прусаки – істоти спритні, але лякливі, вони рідко цілеспрямовано виходять до людини. Змусити їх це зробити може тільки голод або спрага.

«В умовах недостатньої кількості їжі в квартирі таргани в пошуку їжі можуть заповзати в ліжко до сплячого людині і обгризти шкіру на кінчиках пальців і на вухах. Саме на цих місцях шкірні покриви м’які і ніжні і легко піддаються тарганячим щелепам»- ця версія більше вигадка, ніж правда. Пояснюю. Умови годування і комфортного проживання тарганів в звичайній житловій квартирі ЗАВЖДИ задовільні, як мінімум. Що може змусити тарганів нападати на людину? Ймовірно, катастрофічна нестача ресурсів харчування на території розміщення, причиною чого може бути вибухове зростання чисельності популяції комах-шкідників і їх боротьба за виживання. А ось так щоб напасти і кусатися – це навряд. Це може бути лише у вкрай рідкісних випадках, якщо їх в приміщенні занадто багато, а їжі для них там немає. У звичайних житлових умовах прусаки на людину не полюють.

Прусаки можуть відносно довго обходитися без їжі, але ось без вологи 5-7 днів. При недостатній кількості води, комахи активно пересуваються в її пошуках. Думка про те, що цим самим допоміжним джерелом вологи претендують стати слизові оболонки губ і носа! Мені здається не сильно правдоподібною в житловій квартирі. Пояснюю! В оселі людини повно джерел вологи! Наприклад, в квітах або конденсат на трубах в настільки більшій кількості вологи, що губи – це пустеля Сахара в порівнянні.

Тіло таргана – максимум до 15 мм в довжину з жовто-коричневим забарвленням. Ротовий апарат гризучого типу. Під час обмеженої кількості їжі поїдають продукти будь-якого походження, але людей гризти це не про них. Таргани реально бояться людей і людям не варто боятися укусів тарганів.

При дуже специфічних умовах членистоногі можуть гризти шкіру людей, але тут справа не в уподобаннях як ви зрозуміли. Відповідно, розвивати тему чи воліють вони до ніжної і м’якої шкіри малюків або дорослих, ми не будемо. Якщо ви все ще не особливо переживаєте про наявність комах в квартирі і не можете знайти жодного вагомого аргументу на користь дезінсекції, подумайте ось про що: може не варто на свій розсуд шукати рішення, а краще отримати професійну допомогу або хоча б консультацію, як правильно застосувати, навіть найефективніший засіб від тарганів. Похід 21-го століття в дезінсекції рухається до сортування стадій зараження об’єкта – скринінгу, який дозволяє ефективно визначити міру і метод впливу на заражене приміщення. Основні ризики недієздатності проти комах-шкідників пов’язані з неправильним вибором впливу проти них. У якого є свої наслідки, але про це пізніше.

Укус таргана чимось небезпечний?

Як розпізнати укус таргана?

У наших будинках живе величезна кількість живих організмів, деякі з цих сусідів потенційно небезпечні для людей з точки зору переносників патогенної мікрофлори. З них кусатися можуть тільки, щури, напевно, і то в одиничних випадках. Руді таргани не належать до підрозділу членистоногих небезпечних для людини через укуси, правда, мало хто про це знає). Я розповім, як виглядає тарганів укус, щоб ви могли зробити правильні висновки і вжити необхідних заходів. Укус таргана виглядає, як укуси багатьох інших комах і відрізнити їх між собою не зможуть багато фахівців-біологів.

 • Укуси комах припадають на будь-які ділянки ніжної шкіри.
 • Пошкоджена шкіра природно дратується, починає свербіти і турбувати.
 • На місці укусу будуть характерні сліди
 • Люди відчувають завжди дискомфорт
 • У деяких виникають підвищені алергічні реакції.

Чим небезпечний укус таргана?

Багато відомо за проникаючи здібності рудих тарганів. Найчастіше вони залазять з сусідніх квартир: пролазять в щілини сітки на вентиляційній шахті і просто заходять в двері. Уявіть, з якою кількістю нечистот і бруду контактували комахи перед тим як пройтися по вашій кухні. Згідно з даними, отриманими вітчизняними та зарубіжними дослідниками, рудий тарган механічно може переносити більше 40 збудників різних захворювань:

 • Стафілокок;
 • Гепатити;
 • Вірус гепатиту А;
 • Ентеровірус;
 • Аспергільоз;
 • Поліомієліт.

Тут наведена лише мала частина прикладів небезпеки, які вам можуть подарувати домашні шкідники. Початок інфекції завжди наївно однаковий, вони живуть за плінтусом і харчуються залишками їжі в сміттєвому відрі, і через місяць інший – розрісся клайстер, повзає по вашим продуктам харчування, посуду, засобах гігієни та по вашим дітям. Комахи механічно на лапках приносять вам умовно патогенні бактерії. Наслідки у цього можуть бути самі різні. Так як тарган пересувається в найбрудніших місцях, так що запросто може заразити вас або членів вашої родини чимось малоприємним.

А як можна злякатися, якщо комаха заповзе у вухо або ніс, коли ви спите!

А чи може тарган заповзти в вухо сплячої людини?

А чи може тарган заповзти у вухо сплячої людини?

Кожен хто стикався з прусаками знає про те, що вони вважають за краще тихі затишні щілини для проживання. Навряд чи наші вуха схожі на ці затишні притулки.

Але якщо навіть це з вами сталося, і тарган заповз у вухо або ніс і не виходить, то варто звернутися до лікаря і не вигадувати більше ні чого.

Що робити, якщо вас покусали таргани?

По-перше, варто посміятися і обробити місце укусу, ви один з небагатьох хто удостоївся такої честі! Тепер ви точно знаєте, як виглядає укус таргана і можна зайнятися знищенням тарганів, щоб вони перестали кусати Вас.

Як застерегти себе від укусів?

Практично кожен у своїй квартирі хоч раз стикався з тарганами. І якщо вже так вийшло, прийміть заходи відразу і виведення тарганів швидше за все пройде набагато легше. Різні засоби мають різний термін дії, а до того часу, поки прусаки не будуть повністю винищені, має сенс зробити все можливе, щоб убезпечити себе і домочадців – людожерів).

І як тільки таргани будуть винищені це і означає, що ви запобігли потенційним укусам тарганів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

The maximum upload file size: 45 МБ. You can upload: image, video. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Меню