Як позбутися від мурах в хаті

Як позбутися від мурах в хаті

Як позбутися від мурах в хаті?

Мурахи постійні жителі квартир та приватних будинків, але кожен рік, як тільки приходить весна, а за нею – і тепло, проблема з ними набирає обертів. Особливо часто страждають від цієї проблеми власники квартир на нижніх поверхах і жителі приватного сектору.

Руді будинкові мурашки нагадують звичайних садових мурах, але на відміну від останніх вони дрібніші. Крилаті комахи, самці і самки, з’являються в гнізді раз на рік. Вони легко можуть проникнути в будинок і створити в ньому нову сім’ю, яка буде складатися з тисяч паразитів.

Зазвичай гнізда будинкових мурах розташовані в прихованих і малодоступних місцях: за плінтусами, кахельним облицюванням, під ламінатом або паркетом, в тріщинах штукатурки або в міжповерхових покриттях.

Виявивши в хаті рудих мурах, багато хто намагається знайти їх гніздо, але воно може розташовуватися зовсім в іншому місці. У пошуках їжі шкідники переміщуються на великі відстані і можуть переходити з однієї квартири в іншу. Їдять вони вуглеводну і білкову їжу, віддаючи перевагу м’ясу і солодощам.

Как избавиться от муравьев в квартире

Мурахи в хаті: чим це загрожує

Багато хто вважає, що наявність будинкових мурах в квартирі не несе в собі ніякої небезпеки для людини. І все ж дезинфектологи стверджують, що комахи можуть завдати відчутної шкоди мешканцям будинку. Паразити стикаються з нечистотами і продуктами харчування, що сприяє поширенню інфекцій.

З появою мурах стикалися практично в кожному будинку. Нікому не принесе задоволення виявити комах в цукорниці, на фруктах або свіжому нарізаному хлібі, тому з подібними шкідниками йде активна боротьба.

Как избавиться от муравьев в квартире

Чому з’являються мурахи

Комахи з’являються в будинках у пошуках їжі, і мурахи – не виняток. Хлібні крихти на столі, посуд із залишками їжі, повне відро для сміття – все це приваблює шкідників, оскільки є для них джерелом їжі. Повністю прибрати з квартири або приватного будинку все, що може послужити їжею для будинкових мурах, нереально. Але перш, ніж приступити до усунення комах, доведеться навести ідеальний порядок у домі.

Как избавиться от муравьев в квартире

Як позбутися від хатніх мурах

Перед початком роботи по усуненню комах доведеться поспостерігати за ними. Ці шкідники живуть сім’ями, в яких кожен член спільноти має своє призначення. Завдання робочих особин – шукати і збирати їжу і приносити її в гніздо. Якщо придивитися, можна побачити доріжки снуючи туди-сюди комах і визначити місцезнаходження гнізда або ж переконатися, що воно розташоване за межами квартири.

Позбутися від шкідників можна за допомогою сучасних засобів або спробувати «бабусені» методи. При виявленні хатніх мурах виробники пропонують використовувати інсектициди у вигляді гелів, спреїв, розчинних отрут і інших подібних засобів. Такі препарати відрізняються високою ефективністю, але мають і недоліки. При неправильної експлуатації кошти можуть принести шкоду людині, а ще мурахи до них звикають або просто не бажають їх вживати.

До складу більшості інсектицидів входять речовини, шкідливі для здоров’я людини. Деякі фахівці з дезінсекції досі радять обробляти квартиру або будинок з таким розрахунком, щоб не з’являтися в ньому хоча б 3 дні. В цьому випадку хімічний препарат не буде небезпечним для людей і тварин. Але це дуже незручно!

Якщо немає можливості залишити будинок для дезінфекції на 3 дні, а спостерігати за повзаючими комахами вже набридло, можна придбати спеціальні пастки. Вони наповнені гранулами або твердою речовиною, що виступає в якості приманки для мурашок. Шкідники сприймають отруту як ласощі і переносять її в гніздо, в результаті чого заражається вся колонія. Пастки потрібно розміщувати в місцях, недоступних для домашніх вихованців і дітей. Або обробити заражену область приміщення новим засобом від мурах BUG-BANG (Баг-бен) відмінно зарекомендув себе за всіма показниками: 100% ефективність, без запаху і не потрібно їхати на 3 дні, через дві години ваша житлова площа буде повністю придатна для проживання без обмежень .

Как избавиться от муравьев в квартире

Як боротися з мурахами домашніми засобами

Існує думка, що при наявності алергії у мешканців будинку рекомендується використовувати нешкідливих домашніх засобів, які допоможуть позбутися від рудих мурах. До них можна вдатися і в тих випадках, коли хімічні препарати виявилися неефективними, так думають ті, у кого немає досвіду боротьби з мурахами. Роблять ці суміші самостійно з натуральних інгредієнтів. Натуральність продукту – основна перевага такого інсектициду, так як воно безпечне і для людей, і для домашніх вихованців – скаже знахар 5-го рівня баба Валя. Але вбиває мурах щось не натуральність! І те, що вбиває мурах, як гіпотетично, так практично може нашкодити і вашим домашнім, в тому числі та ж борна кислота, якщо дитина проковтне кульку з кислотою, її шлунок постраждає!

Чи можна рекомендувати застосування народних засобів для знищення мурах?

Так, звичайно, якщо вас багато вільного часу і коштів для сумнівних експериментів!

Нижче перераховані відбираючи час загальнодоступні в інтернеті заморочки відомі, як народні рецепти для усунення мурах в будинку.

Відомі домашні засоби від рудих мурах:

  • Приманка на основі борної кислоти. Відварити одне яйце «круто» і взяти з нього тільки жовток. Подрібнити його і змішати з цукром, медом, варенням або інший солодкістю. У цю масу додати 20 грам борної кислоти. Сформувати маленькі кульки і покласти їх в місця, де помічені скупчення комах. Через добу можна побачити мертвих мурашок. Борну кислоту при необхідності можна замінити бурою. Цей народний метод хороший тим, що дозволяє усунути не тільки робочих особин, але і гніздо з самкою, тобто виключити подальше відновлення колонії;
  • Дріжджі з цукром. Ще одне «ласощі» для будинкових мурах, склад якого викликає бродіння. Коли отрута заноситься в гніздо, вона робить непридатним корм для личинок, що дозволяє зупинити розмноження комах;
  • Часник. Різкі запахи можуть злякати мурах – і вони покинуть квартиру. Для цього можна використовувати часник, дику м’яту або камфору, якій доведеться протерти плінтуса або інші місця, де помічені комахи. Цей метод буде ефективним в тому випадку, якщо шкідники приходять в будинок за їжею, а гніздо знаходиться за межами помешкання;
  • Кавова гуща. Щоб зробити гущу привабливою для мурах, потрібно додати в неї сироп, варення або солодкий сік. Такий засіб небезпечний для паразитів і допоможе швидко позбутися від них;
  • Пастка зі скотчу. Шматок картону або тарілку обклеюють двостороннім скотчем, поміщаючи на неї ще і деякі солодощі. Цей спосіб має істотний недолік – вийде усунути лише невелику частину мурах.
Как избавиться от муравьев в квартире

Як запобігти появі мурашок в будинку

Захистити квартиру або будинок від проникнення мурах не реальне завдання, якщо при будівництві це не було враховано, як технічна вимога!

Для профілактики появи хатніх мурах в теплу пору року потрібно дотримуватися наступних правил:

  • не залишати у відкритому доступі їжу – м’ясо, хліб, солодощі;
  • підтримувати кухню і інші кімнати в чистоті і порядку, відразу мити посуд і робочі поверхні;
  • частіше виносити сміття;
  • зберігати фрукти в щільно закритих контейнерах або в холодильнику;
  • при виявленні місця проникнення комах наклеїти на цій ділянці шматок двостороннього скотча, який стримає натиск шкідників) і починати вибирати засіб для знищення мурах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

The maximum upload file size: 45 МБ. You can upload: image, video. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Меню