Як позбутися від курячих вошей, бліх і кліщів

Як позбутися від курячих вошей, бліх і кліщів

Масове скупчення паразитів і як наслідок, зниження продуктивності несучок викликає у фермерів питання, як позбутися від курячих бліх. Воші, кліщі, клопи – небезпечні мешканці курників, ігнорування присутності яких може стати причиною загибелі всього поголів’я птиці.

Як визначити наявність паразитів

Зниження кількості яєць наводить на думку про шкірних паразитів у курей. Визначити курячих вошей, бліх за допомогою візуального огляду проблематично. Існує кілька достовірних ознак поширення паразитуючих організмів:

 • підвищена нервозність птиці;
 • часте колупання в пір’ї дзьобом або лапами, спроби щось зловити на собі;
 • оголені ділянки шкіри, масова втрата або видимі пошкодження пера;
 • втрата апетиту, швидка втрата ваги, апатичність, відмова від їжі, гіподинамія.

Наявність одного з ознак вимагає ретельного огляду птиці:

 • курячі блохи і воші – вважають за краще зариватися в пір’я птахів, на їх поверхні можна розглянути чорні точки;
 • кліщі – воліють до відкритих ділянок тіла, частіше зустрічаються на ногах.

Курячі воші масово відкладають яйця в пір’ї птаха, з них виходить наступне покоління паразитів. Ігнорування проблеми призводить до їх розмноженню в геометричній прогресії. Для повноцінного знищення паразитуючих комах потрібно проводити обробку не тільки курей, а й курника.

Зараження комахами призводить до мимовільних розчухувань шкірного покриву, проникненню інфекції в ранки. Запальні процеси можуть викликати падіж птиці.

Способи боротьби з курячими блохами

Способи боротьби:

До сьогодні в Україні варіанти вирішення проблеми, пов’язаної з атакою паразитів на мешканців курника, поділяються на два види: хімічна обробка і використання народних рецептів. Обидва методи з доведеною відносною ефективністю підкажуть, як позбутися від курячих вошей, кліщів, бліх з помірною шкодою для птиці.

Хімічна обробка - старий спосіб!

Михаил
Спасибо большое за чудо средство я такого еще никогда не видел. Вчера обработал на утро смотрите сами видео прилагаю. Теперь только Дергал. Рекомендую

Хімічна обробка – старий спосіб!

Для знищення курячих вошей фермери вважають за краще застосовувати засоби, дозволені для лікування домашніх собак і кішок. Їх можна купити в будь-якому зоомагазині. Краплі втирають в шкіру птиці, дотримуючись зазначену на упаковці дозування. Лікування проводиться:

 • Барсом, Даною – розчином обробляють шкірний покрив;
 • Неостомазаном – препарат з високою ефективністю не підходить курям, яких планується найближчим часом відправити на забій;
 • Фронтлайн або Бутокс 50 – спреєм обприскують крила хворих птахів, поки вони не стануть вологими;
 • Промектіном – ліки додають в питну воду, використовують для боротьби з вошами для молодих курей і курчат бройлерів.

Лікарські препарати на основі хлору не підходять для домашньої птиці. Згодом активний компонент накопичується в м’язових тканинах, негативно впливаючи на якісні характеристики м’яса пернатих. Окремі фермери вважають за краще застосовувати хлорофос дуст або карбофос. Старі засоби гарантують очищення від шкідників, але їх токсичність може викликати загибель курей при неправильно підібраних концентраціях.

Великі птахофабрики воліють використовувати акарицидні добавоки StarMite і Acaritec, а також водний розчин Бутокса, інсекто-акарицидну пудру Бар’єр, але їх ефективність залишає бажати кращого. На пір’я курей речовини наносяться строго по інструкції – будь-яке порушення може викликати масове отруєння. Невеликі за розміром сараї обробляють Аерофумом – його використовують після лікування птахів.

Боротьба з курячими кліщами - нова ера ефективності та безпеки

Боротьба з курячими кліщами – нова ера ефективності та безпеки.

Знищення курячого кліща проводиться засобом Дергал. Птахофабрики і фермери вважають за кращій це засіб через його унікальні властивості:

 • у паразитів не виникає стійкість до складу засобу;
 • в ньому відсутні пестициди, нейротоксичні або небезпечні хімічні включення;
 • спеціалізація Дергал – це фіксація шкідника в просторі за рахунок фізичної дії;
 • рівень ефективності не залежить від кількості попередніх обробок і несприйнятливості шкідника до пестицидів.

Безпека препарату Дергал доведена проведеними як «польовими», так і лабораторними дослідженнями. Виробник рекомендує проводити обробку пернатих за наступною схемою:

 1. Засіб попередньо розводиться в холодній воді, на 1 літр Дергал береться 100 літрів води.
 2. Обприскування птиці і приміщення проводять через годину після вимикання світла. В цей час мешканці курника заспокоюються, а паразити активізуються. При обробці рекомендується застосовувати слабке джерело світла – ліхтар.
 3. Розчином обприскують птицю, яйця і основні області розміщення шкідників: конструкції, транспортувальні стрічки, клітки, годівниці, послід, щілини, тріщини, підстилку, гнізда.

У препарата відсутній овіцидний спектр дії. Для впливу на наступне покоління кліща необхідно повторити обробку через 5-7 діб після першої процедури. Дослідження по роботі з Дергал показали:

 • після першої обробки – гине близько 79,5% червоного курячого кліща через одну добу;
 • після вторинного нанесення – знищується до 92% паразитів протягом місяця.

Для запобігання повторного зараження необхідно використовувати дворазову обробку курника кожні 30 діб. Обприскування розчином Дергал потрібно проводити одночасно по всьому периметру приміщення, не пропускаючи жодної курки.

Домашні рецепти - для любителів самодіяльності!

Домашні рецепти – для любителів самодіяльності!

Існує кілька нібито перевірених способів знищення курячих кліщів, вошей, бліх:

 1. Рослинами – всередині приміщення і в гніздах розкладають гілочки пижми, багна, розмарину і полину. Вони добре захищають від комах, можуть використовуватися для профілактичних заходів.
 2. Печной золою – крім присипання внутрішнього простору її використовують в якості основи для ванн. В курнику встановлюють велику ємність, засипають золою. Кури можуть приймати цілющі ванни в будь-який час, що дозволяє ефективно боротися з паразитами.
 3. Рослинним маслом – їм не потрібно обмазувати всю курку, досить крапнути на кліща, що присмоктався. Через деякий час шкідник відпадає самостійно.
 4. Крутим окропом – пернатих виганяють з курника, все приміщення зсередини їм обливають. Обробка не допомагає запобігти повторним атаки шкідників.
 5. Сумішшю рослинного масла і дьогтю – підготовленим складом обробляють внутрішні частини курника. Проведена процедура надовго позбавляє від курячих бліх. Паразити здатні тривалий період часу обходиться без харчування, необхідно більше уваги приділяти профілактичним заходам.
 6. З’єднанням креолина і машинного масла – складом обробляють сідала, кінцівки птиці.
 7. Коктейль з керосину і нашатирного спирту – готову речовину наноситься на шию курки. Частина комах гинуть відразу, на інших відштовхуюче діє запах і вони самостійно залишають тіло несучки.

Домашні способи боротьби з комахами далеко не гарантують 100% результату. Вибір виду очищення залишається за фермером. Засоби більше підходять для невеликих курників, з поголів’ям в 15-20 несучок. Народні методи мають на увазі індивідуальну обробку кожного птаха, що викличе проблеми при необхідності лікування декількох сотень курей.

профілактичні заходи

Профілактичні заходи

Попередження зараження курника дозволить знизити ризик захворювань. Фахівці рекомендують дотримуватися наступних правил:

 • захищати приміщення від гризунів – щури і миші є прямими переносниками бліх, кліщів і вошей;
 • регулярне прибирання курника і поруч розташованих територій дозволить знизити ризик атаки паразитів;
 • періодичний огляд курей – заражену птицю потрібно ізолювати від здорової;
 • карантин – всіх нових несучок деякий час тримають окремо, в загальне приміщення їх випускають після профілактичної обробки.

Додатковий комплекс процедур включає заходи, які обов’язково проводяться після обробки курей:

 • птицю відселяють в окрему господарську споруду;
 • з курника забирається підстилка, солома з гнізд, сліди життєдіяльності;
 • приміщення ретельно промивається і обробляється крутим окропом.

Після виведення курячих бліх, клопів, вошей або кліщів в курнику проводять обробку за допомогою розчину хлорки. Стіни заново білять сумішшю хлорки і гашеного вапна. Тільки після вивітрювання неприємного запаху підлогу приміщення застилають свіжою підстилкою, повертають в нього пернатих.

Профілактичні заходи не завжди дають гарантований результат. Досвідчені птахівники рекомендують проводити огляд птиці кожні два тижні, приділяючи особливу увагу пір’ю. Перевіряти несучок краще за допомогою лупи і при яскравому освітленні. Невеликі розміри ектопаразитів не завжди дозволяють розглянути їх без збільшувача.

Зазначені рекомендації частково відповідають на питання, як позбутися від курячих бліх без шкоди птахам. При тяжкому зараженні допоможе тільки Дергал, отримати вичерпну консультацію можете за телефоном (044) 578 22 50.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

The maximum upload file size: 45 МБ. You can upload: image, video. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Меню