Як позбутися від клопів в домашніх умовах

Позбутися від клопів в будинку або квартирі своїми силами реально, причому зробити це можна швидко і ефективно.

Основна інформація про клопа

Експерти зібрали відомості про 30 тисяч видів клопів, які живуть на нашій планеті. Комаха отримало назву через передні крила, будова яких вирізняється від задніх.

Домашній клоп – це кровосисний паразит, що мешкає в квартирах і інших типах приміщень, де живуть люди. Найпоширеніший вид належить до сімейства «клопи постільні». Крім серйозних незручностей, які вони доставляють людям, клопи можуть виступати збудниками деяких захворювань.

В США та Європі працюють спеціальні санітарні служби по боротьбі з клопами. Послуги подібних організацій користуються попитом, але відрізняються, крім високої ефективності, зовсім не низькою вартістю. В Україні, навіть в таких містах мегаполісах, як Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Львів знайти таку службу вкрай складно, тому багато хто намагається своїми силами позбутися від паразитів.

Боротьба з клопами

Технологія самостійної боротьби з домашніми клопами

Найчастіше клопи з’являються в приміщеннях, де не дотримуються правил гігієни. Вони легко можуть потрапити в квартиру з сусідньої квартири, переносяться з меблями, одягом та іншими речами. Навіть купивши новий диван, можна принести паразитів в будинок.

Немає бажання ставати жертвою комах? Для початка потрібно з’ясувати, де вони мешкають, після чого приступати до їх винищення. Доведеться ретельно оглянути меблі, віконні рами, підлогу під ліжками, заглянути в тріщини і щілини. Клопи можуть жити в шафах, комодах, в отворах під кріпленнями.

Як позбутися від клопів

П'ять ознак появи клопів

Наступні ознаки можуть вказувати на те, що в будинку оселилися шкідливі комахи:

  • в квартирі з’явився запах зіпсованого коньяку. Незвичайний запах належить секрету, що виділяється дорослими клопами. Тим, хто не розбирається в алкоголі, складно виявити паразитів за цією ознакою;
  • мешканці житла починають скаржитися на неспокійний сон і виникнення відчуття повзання шкідників по тілу. Вранці на руках, ногах і інших частинах тіла можна побачити численні помітні укуси клопів, які виглядають як доріжки;
  • на постільній білизні з’являються плями крові, що виникають від укусів клопів. Можна виявити в ліжку і самих клопів, розчавлених людиною під час сну;
  • на ліжку або в постільній білизні залишаються фекалії комах. Екскременти виглядають як маленькі темні точки-плями і нагадують макові зерна;
  • в період линьки в квартирі можна виявити склад хітинових панцирів, які скинули клопи. Зазвичай їх знаходять в зараженій ліжку, в щілинах або поглибленнях ліжка.

Якщо в будинку є хоча б одна з перерахованих вище ознак, потрібно оперативно почати пошуки клопів і приступити до їх знищення. Щоб назавжди прибрати комах з квартири, доведеться докласти чимало зусиль, причому робити це доведеться мало не щодня.

Як позбутись від клопів хімічними препаратами?

Клопи давно заважають спокійно жити людям, тому для боротьби з ними придумали різні хімічні засоби. Препарати представлені в широкому виборі, визначитися, який купити, буває досить складно. Є засоби з доведеною високою ефективністю.

Раптор

Це ефективний аерозоль, яким обробляють всі заражені поверхні. Комаха не захоплює отруту лапками і після чого не контактує з іншими клопами і не труїть їх. Після дотику до окропленої «Раптор» поверхні паразит дратується, але не вмирає. Однією обробки аерозолем вистачає для локальної невеликої ділянки, але потрібно враховувати, що ефективність препарату після нанесення на меблі знижується.

Пента (Penta)

Це суспензія, вона паралізує і вбиває комах. Засіб впливає на клопів протягом 2 тижнів. За допомогою обробки суспензією можна захиститися навіть від молодих особин, які ще не вилупилися, – вони теж будуть знищені.

Провекта (ProVecta)

Це рідина, яку експерти виділяють серед інших препаратів за рахунок її високої ефективності. Віна не має запаху, при застосуванні не несе небезпеки для людей і домашніх тварин. Засіб потрібно розпорошити в місцях скупчення паразитів і залишити так на кілька годин. Діє миттєво – результат буде відразу! Через певний час (6-8 днів) після виходу з яєць молодого поповнення, рекомендується провести повторну обробку.

Засіб Провекта

820 грн.

Дихлофос

Це аерозоль, який впливає на домашніх клопів паралітичною дію. Засіб перевірено часом і відрізняється невисокою вартістю. Паразити гинуть через кілька годин після обробки приміщення. Можна використовувати при наявності дорогих меблів, так як препарат не залишає слідів. Треба бути обережним під час обробки, щоб не надихатися і ретельно провітрити квартиру після обробки.

Рейд

Це аерозоль, орієнтований на швидке усунення літаючих і повзаючих комах. Проти клопів він малоефективний, використовувати його можна лише при невеликій кількості паразитів.

Це далеко не всі препарати для боротьби з клопами, представлені в інтернет-магазинах. В асортименті можна побачити і такі засоби, як Карбофос, Ципертрин, Цимекс, Ципервіт, Хлорпірівіт, Фенікс, Пропал. Їх об’єднує їдкий запах і більш висока токсичність для людини і тварин, на ряду з невисокою ефективністю.

Як позбутися від клопів народними засобами

Як позбутися від клопів народними засобами

Є й ті, хто не хоче обробляти квартиру хімічними препаратами, побоюючись за здоров’я близьких людей. В даному випадку можна використовувати перевірені та ефективні народні засоби, адже придумано вже чимало простих і надійних способів боротьби з клопами.

Найефективніші народні засоби проти домашніх клопів:

  • обробити заражені поверхні оцтовою есенцією або валеріаною. Остання буде ефективною лише при наявності дорослих клопів, проти личинок вона безсила;
  • набрати води в чайник і довести її до кипіння. Відразу ж обробити кахельну плитку і плінтуси – окріп повинен бути крутим. Цей спосіб не можна використовувати при наявності підлогового покриття, волога може його зіпсувати;
  • нарвати багато гілочок полину і розкласти їх під ліжком, диванами та іншими меблями. Клопи не люблять різкий запах цієї рослини, тому підуть шукати нове житло;
  • для знищення клопів можна використовувати холод. Для виморожування комах потрібно взимку відключити опалення і відкрити вікна на провітрювання. Тривалий холод згубно впливає на паразитів. Заражені комахами речі (одяг, постільна білизна) слід на деякий час винести на мороз.

Який би спосіб усунення шкідників не був обраний, по завершенню доведеться випрати одяг в режимі високих температур і прокип’ятити постільну білизну. Старі і непотрібні меблі найкраще винести на смітник, саме в них зазвичай залишається кладка яєць.

З клопами рекомендують боротися всіма можливими способами, так як по своїй волі житло вони не покинуть. Якщо самостійно не вдається усунути комах, варто звернутися в санітарну службу.

Як позбутися від клопів в домашніх умовах

Як запобігти появі клопів в будинку

Важлива порада для профілактики появи в квартирі клопів – намагайтеся частіше викидати старі речі і підтримуйте чистоту в своєму будинку!

Не варто забувати, що кровосисні паразити розмножуються дуже швидко. Знищувати їх потрібно оперативно і вкрай ретельно. Якщо при попередній обробці випадково пропустили якусь ділянку, можна не сумніватися, що клопи знову з’являться в квартирі.

Фахівці санітарних служб радять відразу позбутися від заражених меблів та інших речей, які не становлять особливої ​​матеріальної цінності.

Коментарі

Цей сайт використовує Akismet для боротьби зі спамом. Дізнайтеся як обробляються ваші дані коментарів .